Sobe ajaarvamine algab 2000. a. aprillist, mil salvestati Tartus esimesed fonogrammid Võta Mind Kaasa ning What Are Friends For. Arvestanud toonase solisti liiizi soovi laulda inglise keeles, lõi bänd ingliskeelse versiooni loole Võta Mind Kaasa. Nii sündis esikplaadi nimilugu Love Pioneers. Lugu pälvis oodatust suurema tähelepanu ning peagi võis seda kuulda eesti popmuusika kogumikul. See fakt innustas bändi uutele tegudele. Eesmärgiks seati täispikk album, seega stuudiotöö.

Muusikakriitik Berk Vaher on ajalehes Postimees 28.07.2000. a. ilmunud artiklis jõudnud tõdemusteni, et Sobe puhul on tegu perfektpopiga. Sobe tähendab minimaalselt poosi, optimaalselt tööd, respekteerib kuulajaid kui häid sõpru, veenab, eelistab tegutseda stiilide ristumispunktides ning ühtlasi vältida nii labasust kui ülemäärast sügavmõttelisust.

Kaks aastat kestnud stuudiotöö järel ilmus 03.05.2002. a. plaadifirma METRONOM Productions esimese väljaandena Sobe esikalbum Love Pioneers, mis sisaldab ühtekokku 14 fonogrammi. Lugude enamuse on loonud autorite tandem mel ja mathura. Lisaks heliloomingule sisaldab album videot As I Burn For You (režissöörid Asko-Romé Altsoo ja Marti Savi, produtsent mel). Viimane lugu püsis mitmeid nädalaid enimmängitud lugude seas Eesti raadiojaamades. Esikalbumilt on singlina avaldatud veel Love Pioneers ning Moon In The Mind, neist viimase fonogrammiga on kaasas ka samanimeline video (režissöörid Asko-Romé Altsoo ja Siret Roots, produtsent mel). Albumi tähelepanuväärse kujunduse on oma fotokogu ainetel loonud Kalle Müller. Lugudest inspireerituna tekkis otsekui loomuliku jätkuna mathura graafikamaalide kogu.

Aastatel 2000-2003 mängisid-laulsid Sobe's liiiz (Liis Mäesalu), tom (Toomas Leis), mel (Meelis Leis), ats (Marko Sirila), paul (Paul Daniel) ning antti (Antti Perli). 2004-2005 olid lahkumise, otsimise ja leidmise aastad: külalissolisti Sirli Hiius'e (Sarah) toel astuti üles Eurolaul 2005 konkursil looga Look In My Eyes.

2005. a. lõpus avaldatud laulus Light saab nautida sillerdavalt kaunist Liisa Nõmme häält. Taustalauljana teeb Liisa kaasa veel kogumikalbumil Elmari tantsuõhtu 9 ilmunud laulus Maskeraad.

2006. a. liitus Sobega uus noor solist Andre Hein. Andre on pärit Haapsalust ning õppis Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Ursel Oja juhendamisel jazz-pop laulu erialal. Lisaks värskele ja omapärasele tämbrile on lauljal hulganisti muusikalisi ideid, mis väljenduvad tema eesti-ja ingliskeelses autoriloomingus ning kitarrikäsitsuses. Veelgi sügavamalt on kitarrimaailma sukeldunud aga noor lootustandev muusik Laur Joamets, kelle veenvad esitused on Sobe lugusid rikastanud juba aastaid. Ansamblit laulutekstidega toetanud Margo Peetsalu lisab live olukordades madalsagedusi basskitarril, live-tempot hoiab löökriistadel bändi produtsent Meelis Leis. Sobe menulugusid saab kuulata videote rubriigis.

Sobe kätkeb endas tegijate meelt ja maitset, mis pole allutatud hetkepopulaarsust taotlevatele kompromissiotsingutele. Sobe kui eestikeelse omadussõna tähendus on ÕS-i järgi sobiv, paras, lahe.

uUDISED bIOGRAAFIA lAULUSÕNAD cD TABATUD HETK vIDEO gALERII kONTAKT